Regulamin – YESdzik.pl
Skip to main content

Sklep internetowy, działający pod adresem yesdzik.pl.

Prowadzony jest przez firmę New Smoke Rajzner i Wspólnicy Spółka Jawna

NIP 665-299-98-14 REGON 362 694 628.

Adres siedziby: Plac Wolności 11, 62-500 Konin.

Adres e-mail: kontakt@yesdzik.pl

Numer telefonu: 63 245 11 88

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Sklep internetowy działający pod adresem yesdzik.pl prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.
2. Działalność prowadzona jest na terenie Polski.
3. Klient wypełniając formularz zamówienia składa ofertę kupna danego produktu.
4. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją postanowień tego Regulaminu.
5. Do zakupów w sklepie internetowym yesdzik.pl upoważnione są wyłącznie osoby pełnoletnie.

II. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
1. Zarejestrowanie konta w sklepie yesdzik.pl oraz wypełnienie formularza zamówienia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych Kupującego przez firmę  New Smoke Rajzner i Wspólnicy Spółka Jawna prowadzącym sklep yesdzik.pl (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133, poz. 883.) oraz na wystawianie faktury bez podpisu Kupującego.
2. Dane osobowe Kupującego są chronione zgodnie z ustawą o danych osobowych i nie są przekazywane, odsprzedawane ani użyczane innym osobom lub instytucjom. Są konieczne w celu wywiązania się z umowy kupna – sprzedaży towarów i usług.
3. Dostęp do danych osobowych posiada jedynie administrator sklepu internetowego yesdzik.pl.
4. Każdy Kupujący, który wypełnił formularz zamówienia ma możliwość dostępu do dotyczących go danych w celu ich weryfikacji, modyfikacji lub wystąpienia o ich usunięcie pisząc na adres administratora.
5. Wszelkie dane, jakie są gromadzone podczas obecności klientów na naszej witrynie wykorzystujemy tylko i wyłącznie do celów statystycznych tak, aby lepiej poznać i dostosować się do preferencji klientów. Zebrane w procesie rejestracji dane klientów służą wyłącznie do realizacji zamówień, a także do prezentacji oferty handlowej firmy New Smoke Rajzner i Wspólnicy Spółka Jawna oraz sklepu yesdzik.pl. Dane te nie są i nigdy nie będą udostępniane osobom trzecim. Dane te będą przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 833).
W przypadku rezygnacji z bycia zarejestrowanym członkiem sklepu yesdzik.pl, wszystkie dane klienta zostają wykasowane z naszego systemu. Z członkostwa w sklepie yesdzik.pl można zrezygnować zgłaszając nam taką dyspozycję e-mailem.

III. Procedura składania i realizacji zamówień
1.Podstawowym warunkiem realizacji dokonanych zakupów jest prawidłowe wypełnienie danych teleadresowych wraz z poprawnym, istniejącym adresem e-mail i numerem telefonu pod którym będzie można potwierdzić złożenie zamówienia.
2. Podany przez użytkownika adres e-mail jak i telefon może zostać wykorzystany do weryfikacji składanych zamówień.
3. Zamówienia w których nieprawidłowo wypełniono dane teleadresowe ( nieistniejący e-mail, lub brak telefonu ) nie będą rozpatrywane.
4.Zamówienia w sklepie można składać poprzez formularz na stronie yesdzik.pl
5.Zamówienia przyjmowane są przez całą dobę we wszystkie dni roku. Zamówienia złożone w soboty, niedziele i święta rozpatrywane będą następnego dnia roboczego.
6.Zamówienia złożone do godziny 13.00 realizowane będą z dostawą na następny dzień roboczy.
7.Zamówienia z formą płatności na konto realizowane będą po zaksięgowaniu pieniędzy na konto sklepu w  dniu zaksięgowania nie później jak do godziny 13.00. W przypadku zaksięgowania pieniędzy po godzinie 13.00 zamówienia, realizowane będą następnego dnia roboczego chyba, że w opisie produktu podane są inne warunki wysyłki.
8. Zamówienia za pobraniem złożone do godziny 13.00 , realizowane będą w tym samym dniu – z dostawą na następny dzień roboczy. W przypadku złożenia zamówienia po godzinie 13.00 będzie ono realizowane następnego dnia roboczego.
9.Wszystkie zamówienia realizujemy od poniedziałku do piątku każdego tygodnia. Nie ma możliwości zrealizowania  zamówienia na odbiór w sobotę.
10. Zamówienia złożone w piątek będą dostarczone w poniedziałek
11. Sprzedający realizuje zamówienia za pośrednictwem firmy kurierskiej i nie ponosi odpowiedzialności za możliwe opóźnienia w dostarczeniu przesyłki.
12. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. Dostępność produktów uzależniona jest od stopnia wyczerpania zapasów, dlatego w przypadku braku towaru w magazynie Kupujący zostanie o tym niezwłocznie poinformowany jak również o terminie realizacji zamówienia.
13. Zamówienie realizujemy na terenie Polski. Istnieje możliwość realizacji zamówienia z wysyłką na terenie Europy. Podczas procedury zamawiania otrzymają Państwo informację, czy dla danego zamówienia oferowana jest wysyłka zagraniczna, a także ile kosztuje. Dostarczenie towaru w przypadku opcji wysyłki zagranicznej ulega wydłużeniu.

IV. Czas wysyłki , płatność dostawa.
1.Zamówiony towar dostarczamy za pomocą firmy kurierskiej  lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. Istnieje możliwość odbioru osobistego towarów w biurze handlowym firmy New Smoke Rajzner i Wspólnicy Spółka Jawna w Koninie, Plac Wolności 11..
2. Koszty przesyłki są pokrywane przez nabywcę. W określonych przypadkach, o ile dopuszcza je firma New Smoke Rajzner i Wspólnicy Spółka Jawna., opłata za dostawę zamówionych towarów może być przerzucona na właściciela sklepu.
3. W przypadku nie odebrania przesyłki przez zamawiającego, koszty wysyłki i zwrotu do nadawcy ponosi zamawiający. Po otrzymaniu nieodebranej przesyłki firma New Smoke Rajzner i Wspólnicy Spółka Jawna informuje zamawiającego e-mailem o poniesionych kosztach wysyłki, które zamawiający zobowiązany jest uiścić na konto firmy New Smoke Rajzner i Wspólnicy Spółka Jawna w terminie 7 dni. W przypadku nie uiszczenia należnej kwoty zaległość do ściągnięcia przejmuje firma windykacyjna. Zamawiający ponosi dodatkowo koszty windykacji na rzecz firmy windykacyjnej.
4.Przy zakupie za pobraniem towar wysyłany jest do 2 dni roboczych od daty potwierdzenia zamówienia. Przy opcji przelewu na konto, towar wysyłany jest do 2 dni roboczych od daty zaksięgowania wpływu za zakupione przedmioty.
5.Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji zamówienia + czas dostawy.
6.W przypadku płatności przelewem powyższy termin wydłuża się o czas realizacji przelewu.
Przesyłki realizowane przez Pocztę Polską dostarczane są w ciągu 2-5 dni. Dostawa firmą kurierską – zazwyczaj następnego dnia roboczego po dokonaniu wysyłki z naszego magazynu. New Smoke Rajzner i Wspólnicy Spółka Jawna nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane nie wywiązaniem się przez firmę kurierską z umów obsługi przewozowej i pocztowej.
7.Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia faktury/paragonu.
8.Klient może wycofać złożone zamówienie w całości do momentu jego wysłania.
9.Sklep umożliwia swoim Klientom zapłatę za zamówienie na następujące sposoby:
9.1. kartą płatniczą lub przelewem za pośrednictwem systemu Platnosci.pl  – płatność karta płatniczą lub tzw. Szybkim przelewem. Przelew szybki polega na tym, że podczas składania zamówienia Klient zostaje przekierowany na stronę swojego banku, loguje się i otrzymuje do zaakceptowania hasłem formularz przelewu. Klient nie musi podawać żadnych dodatkowych informacji. Jednocześnie niezwłocznie po wykonaniu takiego przelewu Sklep otrzymuje informację, że zamówienie jest opłacone i może wysyłać Towar. Całość transakcji obsługiwana jest przez DOT PAY, która gwarantuje jej bezpieczeństwo.).
9.2. Za pobraniem – gotówką kurierowi lub w placówce pocztowej przy odbiorze towaru;
9.3. Płatność zwykłym przelewem na rachunek bankowy sprzedawcy.
9.4. Formę dostawy wybiera kupujący podczas składania zamówienia.

 

V. Reklamacje, gwarancje i zwrot towaru

Zwrot towaru przed 24.12.2014

1. Wszystkie oferowane produkty są nowe, nie używane. Na każdy produkt (objęty gwarancją – patrz opis produktu) wystawiamy pisemną gwarancję.
2. Gwarancja jest ważna wyłącznie z oryginalnym dowodem zakupu i kartą gwarancyjną dołączoną do zakupionego towaru.
3. Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty lub od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia lub kradzieży czy zdekompletowania przesyłki w transporcie.
4.Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od daty otrzymania przez sklep przesyłki z reklamowanym produktem na adres New Smoke Rajzner i Wspólnicy Spółka Jawna  Pl. Wolności 11, 62-500 Konin.
5. Sklep prosi Klientów, aby reklamacja obejmowała możliwie dokładny opis wady, wskazanie, w jaki sposób Klient żąda załatwienia reklamacji oraz fakturę VAT lub paragon.
6. Nie są objęte gwarancją uszkodzenia powstałe z przyczyn zewnętrznych, takich jak: urazy mechaniczne, zanieczyszczenia, zalania, niewłaściwa instalacja lub obsługa niezgodna z instrukcją, jak również eksploatacja niezgodna z przeznaczeniem. Nabywca traci prawo gwarancyjne  w przypadku dokonania nieautoryzowanych napraw lub zmian w konstrukcji oraz modyfikacji towaru. Nie podlegają gwarancji elementy uszkodzone w wyniku naturalnego zużycia towaru.
7. Sprzedający powinien zwrócić środki Kupującemu w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia od odstąpieniu od umowy zawartej na odległość. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania towaru od kupującego. W przypadku gdy towar został zakupiony na fakturę VAT, do kupującego zostanie wysłana korekta do faktury VAT, a zwrot środków nastąpi po otrzymaniu podpisaniu przez kupującego korekty do faktury VAT.
8. Kupujący ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający po za konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
9. Kupujący/ konsument ponosi bezpośredni koszt zwrotu towaru i reklamacji.
10. Przy zwrocie lub reklamacji na opakowaniu przesyłki należny umieścić wyraźny napis „ZWROT” lub „REKLAMACJA” oraz nr. zamówienia.
Przykład: napis umieszczony na opakowaniu powinien wyglądać tak „ZWROT/ REKLAMACJA NR.ZMÓWIENIA 1234.

Zwrot towaru po. 24.12.2014
W okresie 14 dni kalendarzowych od dnia dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Koszt zwrotu towaru jest po stronie kupującego.

W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu należy wypełnić formularz zwrotu towaru umowy zawartej na odległość (formularz dołączony jest do zamawianego towaru) i odesłać odesłać na adres:

New Smoke Rajzner i Wspólnicy Spółka Jawna

ul. Plac Wolności 11
62-500 Konin

Dalsze postępowanie będzie przebiegało zgodnie z informacjami zawartymi w formularzu zwrotu towaru umowy zawartej na odległość oraz

VI. Postanowienia końcowe
1. Klient składając zamówienie oświadcza, iż wszelkie informacje podane przez niego w zamówieniu są zgodne z rzeczywistym stanem faktycznym.
2. Umowa sprzedaży zawierana jest między Klientem a New Smoke Rajzner i Wspólnicy Spółka Jawna Utrwalenie, zabezpieczenie i udostępnienie istotnych postanowień zawieranej umowy następuje przez wydrukowanie i przekazanie Klientowi wraz z przesyłką faktury VAT
3. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim. Wszelkie spory wynikłe w związku z realizowaniem umów kupna – sprzedaży między sklepem a konsumentami będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją polubownego zakończenia sporu. Jeśli jednak nie byłoby to możliwe, lub też byłoby nie satysfakcjonujące dla którejkolwiek ze stron, wszelkie spory będą rozstrzygane przez sąd.
4. Regulamin może zostać zmieniony w każdym czasie. Zmienione zapisy Regulaminu są wiążące od momentu ich opublikowania w witrynie sklepu.
5. W razie jakichkolwiek niejasności i zapytań prosimy o kontakt.
6. Regulamin może zostać zmieniony w każdym czasie. Zmienione zapisy Regulaminu są wiążące od momentu ich opublikowania w witrynie sklepu yesdzik.pl.
7. W razie jakichkolwiek niejasności i zapytań prosimy o kontakt pocztą elektroniczną: kontakt@yesdzik.pl
8. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego i inne powszechnie obowiązujące przepisy prawa.